bn 20 21

Umiesz liczyć, licz na I Liceum!

Serdecznie dziękujemy naszemu uczniowi Wiktorowi Małkowi z klasy  1Fg za przygotowanie filmu promującego naszą  szkołę. Dziękujemy za pomysł, zaangażowanie i czas poświecony na realizację tego projektu. Dziękujemy, że można, Wiktorze, na Ciebie liczyć.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmu. Szczególnie dedykujemy go absolwentem szkól podstawowych i zachęcamy do udziału w rekrutacji do I Liceum Ogólnokształcącego - szkoły z tradycją i wartościami. Jesteśmy pewni, że wszyscy, którzy  sumiennością, pracowitością i uczciwością osiągają wyniki, znajdą swoje miejsce w gronie uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie - jednej z najstarszych szkół w Polsce, szkoły, która jest razem z uczniami i nieprzerwanie pracuje z nimi także w czasach pandemii. Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia.

Umiesz liczyć, licz na I Liceum.

Informacje dla maturzystów

Aktualne informacje dla osób przystępujących do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2019/2020 znajdują się w zakładce MATURA. Prosimy wszystkich zainteresowanych o śledzenie pojawiających się komunikatów (Komunikat nr 1, Komunikat nr 2, Komunikat nr 3, Komunikat nr 4, Komunikat 5, Komunikat 6).

UWAGA!

25 maja 2020 r. mija termin potwierdzenia przystąpienia do matury ustnej (szczegóły znajdują się TUTAJ)

29 maja 2020 r. mija termin zgłaszania braku możliwości zasłaniania ust i nosa na terenie szkoły ze względów zdrowotnych (szczegóły znajdują się TUTAJ)

Jeśli nie na Tajwanie to ... gdzie?

Jaki kierunek studiów wybrać? Jaką uczelnię lub szkołę?  To pytanie zadają sobie każdego roku maturzysci w całej Polsce. Informujemy, że na korytarzu na drugim piętrze naszej szkoły pojawiły się nowe ulotki otrzymane na Krakowskim Salonie Maturzystów od reprezentantów uczelni wyższych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z ofertą m.in. takich uczelni jak Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Rzeszowski, UMCS w Lublinie, UEK w Krakowie, AGH w Krakowie, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Społeczna Akademia Nauk w Krakowie. Dodatkowo swoją ofertę przedstawiły uczelnie zagraniczne z Tajwanu, Angii czy Niemiec, dające możliwość nauki języka obcego. Ulotki i informatory można zabrać do domu, jednak prosimy o ich zwrot po zapoznaniu się z nimi, chcemy, by jak najwięcej naszych uczniów mogło się spokojnie zapoznać z ofertą i dokonać dobrego wyboru. W ramach naszych możliwości ekspozytory z ulotkami bedą sukcesywnie wzbogacane nowymi ofertami.

 

wystawka

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu