Gra miejska w Tarnowie

W dniu 3 października 2019 roku odbyła się Gra Miejska dla tarnowskich szkół zorganizowana w ramach jubileuszu 460-lecia I Liceum. Gra odbywała się pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa a wzięło w niej udział 12 szkół.

Gra była przeznaczona dla uczniów klas ósmych oraz uczniów szkół średnich w dwóch turach dopasowanych do ich możliwości i zainteresowań. Tym spośród nich, którzy mieszkają w Tarnowie przypomniała lub uświadomiła piękno i znaczenie naszego miasta, a tych, którzy są spoza Tarnowa, z pewnością zachwyciła niezwykłością odkrywanych miejsc.

Młodzież z zaproszonych szkół nie potrzebowała specjalnego przygotowania. Liczyła się spostrzegawczość i pamięć. Gra miejska miała charakter promocji historii miasta Tarnowa i I Liceum a także dorobku kulturowego i naukowego Polski.

Uczestnicy wygrali cenne nagrody i dzięki nim będą mogli wziąć udział w życiu kulturalnym Tarnowa. Sponsorami nagród są: Prezydent Miasta Tarnowa, Muzeum Okręgowe, Muzeum Diecezjalne, Teatr im. Ludwika Solskiego, Mościckie Centrum Kultury oraz Tarnowskie Centrum Kultury.