Obchody 460-lecia I LO w Tarnowie

W piątek 4.10. 2019 odbyła się oficjalna część uroczystości z okazji Jubileuszu 460 – lecia I LO w Tarnowie. Rozpoczęła ją Msza Św. w Bazylice Katedralnej. Po jej zakończeniu przy dźwiękach orkiestry szkolny korowód w strojach z różnych epok przemaszerował ulicami miasta do Hali Widowiskowo-Sportowej Gumniska. Galę uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, znani i szanowani absolwenci I LO, dyrektorzy najstarszych szkół w Polsce oraz emerytowani nauczyciele. W obchodach licznie uczestniczyli także obecni nauczyciele oraz uczniowie, których grono powiększyli dziś oficjalnie, po złożeniu ślubowania, rozpoczynający edukację w I LO, uczniowie klas pierwszych.

Nie zabrakło również wspomnień o zmarłych pedagogach, których pamięć uczczono minutą ciszy.

W czasie uroczystości, oprócz wielu życzeń, na ręce dyrektor szkoły złożono także listy gratulacyjne od Ministra Edukacji Narodowej i Małopolskiej Kurator Oświaty.

Ważnym i niezwykle ciekawym momentem uroczystości był wykład poświęcony fenomenowi ludzkiego umysłu, wygłoszony przez biologa, neurobiologa, neurodydaktyka i memetyka, autora podręczników i programów szkolnych, doktora Marka Kaczmarzyka.

Galę zakończył program artystyczny pod tytułem „Zjazd absolwentów”. Następnie wszyscy zostali zaproszeni do poczęstowania się tortem urodzinowym.
Dalsze uroczystości miały miejsce w budynku szkoły, gdzie oficjalnie otwarto Izbę Pamięci Historii Szkoły.

Wieczorem w amfiteatrze odbył się koncert, kończący piątkowe obchody Jubileuszu 460 – lecia I LO.

KONCERT - GALERIA ZDJĘĆ

Relację z uroczystości przygotowała także Tarnowska.tv:

Film