Bieg Kazika z okazji 460-lecia I LO w Tarnowie

W sobotę 05.10.2019 odbył się Bieg Kazika na Górze św. Marcina z okazji 460-lecia I LO. Bieg na dystansie 4600 m odbył się w dwóch kategoriach: Mężczyźni i Kobiety do 19 lat oraz Męźczyźni i Kobiety OPEN. W biegu wystartowali uczniowie, nauczyciele i absolwenci I LO, a także mieszkańcy Tarnowa, najmłodsza uczestniczka miała 6 lat. Bieg został zorganizowany przy wsparciu Adama Winczury -prezesa Stowarzyszenia Sportowego Sokół Tarnów i Bogdana Banasia - honorowego członka Stowarzyszenia Sportowego Sokół Tarnów.

Imprezę uświetniła obecność wszystkim znanej Barbary Prymakowskiej - Mistrzyni Świata Masters w Biegu Górskim, która przeprowadziła rozgrzewkę dla obu grup biegaczy, a później wręczała nagrody.

Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych Bieg Kazika spotkał się z dużym zainteresowaniem i być może wejdzie do kalendarza imprez biegowych w Tarnowie.

Relację przygotowała starnowa.pl: RELACJA