Bookcrossing – przyłącz się!

Tuż obok drzwi do biblioteki szkolnej pojawił się regał przeznaczony na bookcrossing – akcję mającą na celu łączenie miłośników czytania.

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowaliśmy różnorodne akcje promujące czytelnictwo, a ostatnią z nich jest wprowadzenie idei krążącej swobodnie książki.

Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, jak również na specjalnie przeznaczonych do tego celu półkach, po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. Działania te mają na celu stworzenie przez czytelników swoistej globalnej biblioteki, bez żadnych ram instytucjonalnych, opłat czy kart bibliotecznych.

Wraz z grupą czytelników, nauczycieli i darczyńców naszej biblioteki przygotowaliśmy wybór książek, który wciąż się zmienia. Zainteresowani zabierają książki do przeczytania a na ich miejsce przynoszą kolejne lub oddają przeczytane. Zgodnie z ideą bookcrossingu książki podróżują pomiędzy nami, rozpowszechniając literaturę, najważniejsze jest to że są przeglądane, czytane i towarzyszą uczniom w czasie przerw.

Masz w domu niepotrzebne już książki: powieści, biografie etc.? Przynieś do szkoły i włącz się do akcji!