bn 20 21

Informacje dla maturzystów

Aktualne informacje dla osób przystępujących do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2019/2020 znajdują się w zakładce MATURA. Prosimy wszystkich zainteresowanych o śledzenie pojawiających się komunikatów (Komunikat nr 1, Komunikat nr 2, Komunikat nr 3, Komunikat nr 4, Komunikat 5, Komunikat 6).

UWAGA!

25 maja 2020 r. mija termin potwierdzenia przystąpienia do matury ustnej (szczegóły znajdują się TUTAJ)

29 maja 2020 r. mija termin zgłaszania braku możliwości zasłaniania ust i nosa na terenie szkoły ze względów zdrowotnych (szczegóły znajdują się TUTAJ)

Bookcrossing – przyłącz się!


Tuż obok drzwi do biblioteki szkolnej pojawił się regał przeznaczony na bookcrossing – akcję mającą na celu łączenie miłośników czytania.

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowaliśmy różnorodne akcje promujące czytelnictwo, a ostatnią z nich jest wprowadzenie idei krążącej swobodnie książki.

Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, jak również na specjalnie przeznaczonych do tego celu półkach, po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. Działania te mają na celu stworzenie przez czytelników swoistej globalnej biblioteki, bez żadnych ram instytucjonalnych, opłat czy kart bibliotecznych.

Wraz z grupą czytelników, nauczycieli i darczyńców naszej biblioteki przygotowaliśmy wybór książek, który wciąż się zmienia. Zainteresowani zabierają książki do przeczytania a na ich miejsce przynoszą kolejne lub oddają przeczytane. Zgodnie z ideą bookcrossingu książki podróżują pomiędzy nami, rozpowszechniając literaturę, najważniejsze jest to że są przeglądane, czytane i towarzyszą uczniom w czasie przerw.

Masz w domu niepotrzebne już książki: powieści, biografie etc.? Przynieś do szkoły i włącz się do akcji!

 

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu