Dnia 4 listopada 2022 o godzinie 10.00, odbył się I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla szkół ponadpodstawowych organizowanej przez Wydział Chemii, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

Celem olimpiady jest zainteresowanie uczniów chemią oraz umożliwienie im sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności. Naszą szkołę reprezentowało łącznie aż 48 uczniów, których przygotowali nauczyciele przedmiotu wiodącego tj. dr inż. Renata Adamiak - Aleksandra Stojak (4C), Zuzanna Minor (4C), Julia Jeż (4C); dr inż. Agnieszka Kubala - Emilia Bełdyga (1C), Dominika Podkopacz (1C), Adrian Kloch (1C), Mira Kutko (1C), Nadia Marzec (1G), Roland Jurkowski (1G), Kornelia Kajmowicz (1G), Anna Kuraś (1G), Sara Sandheim, Natalia Łaguz (2C), Jan Szarek (2C), Cyprian Naróg (2C), Michał Suseł (2C), Bartek Warchoł (2C), Aleksandra Warchoł (2C), Stanisław Michałowski (2C), Adam Swadźba (2C), Jakub Marczyński (2C), Wiktoria Rusiecka (2C), Nina Hajdo (2C), Martyna Zgłobiś (2C), Gabriela Twaróg (3C), Iwona Augustyn (3C), Oliwia Jacher (3C), Wiktor Broda (3C), Wiktoria Niewola (3C), Wiktoria Kot (3C), Gabriela Skotnica (3C), (3C), Stefania Bogacz (3C), Maksymilian Czerniak (4B),  Magdalena Bednarenko (4C); a także dr Magdalena Świądro-Piętoń - Lilianna Tai (1F), Hanna Wojciechowska (1F), Weronika Bańdur (1F) Helena Plewczyńska (2G), Justyna Jurkiewicz (2G), Marcin Madej (2G), Klaudia Misiaszek (2G), Adrianna Szostak (2G), Aleksandra Laskowska (2G), Karol Wójtowicz (2G), Wiktoria Buczek (2G), Oliwier Błach (2G), Kinga Świerczek (2B), Maksymilian Ludwa (2B). Wszystkim uczestnikom życzymy samych dalszych sukcesów i wysokich wyników, w kolejnych etapach Olimpiady Chemicznej.