Koszykówka sezon 2016/2017

Rok szkolny 2016/2017 dla rozgrywek w koszykówkę chłopców i dziewcząt zaczął się do Mistrzostw Szkoły, które to wygrała klasa 3B, broniąc tym samym tytuł mistrzowski z przed roku. Rozgrywki szkolne są organizowane nie tylko by rywalizowały ze sobą klasy. Jest to również świetny moment aby się pokazać jako dobry zawodnik i uzyskać szansę gry w reprezentacji szkoły.

Po rozgrywkach wewnątrzszkolnych przyszedł czas na sprawdzenie swoich możliwości na licealiadzie. 11 stycznia 2017 roku reprezentacja dziewcząt przeszła eliminacje grupowe I zakwalifikowała się do fazy grupowej. W finałowym etapie rozgrywek zabrakło z powodu choroby podstawowej zawodniczki – Wiktorii Kostuch, mimo to dziewczyny dzielnie walczyły I w rezultacie zajęły V miejsce.

Reprezentacja chłopców w koszykówkę w składzie: Gromadzki Szymon, Gogola Kamil, Piotrowski Jakub, Gąsior Karol, Kania Jakub, Kobis Jakub, Kosiba Piotr, Kras Aleksander, Mazgaj Michał, Moździerz Adrian, Robert Pyrek I Andrzej Wicherek w roku szkolnym 2016/2017 przystąpiła ambitnie do rozgrywek w licealiadzie szkolnej o Mistrzostwo Tarnowa w Koszykówkę Chłopców. 24.02.2017 r. uzyskaliśmy awans do fazy finałowej nie przegrywając żadnego meczu w grupie. Zmotywowani rozpoczęliśmy finałowe mecze do zwycięstwa, lecz pech chciał I bardzo dobrze zapowiadający się Adrian Moździerz doznał kontuzji, która wykluczyła go z dalszej gry. Na domiar złego pech nas nie opuszczał , piłka wydawać by się mogło w stu procentowych sytuacjach nie chciała wpaść do kosza a my mimo dobrej obrony traciliśmy punkty. Ważny mecz z reprezentacją III LO przegraliśmy tylko o jeden punkt I gdyby Jakub Piotrowski trafił do kosza w ostatniej sekundzie meczu mielibyśmy zapewniony srebrny medal. Mimo tego jesteśmy dumni z naszych chłopców, dali z siebie wszystko I na pewno za rok będzie procentowało doświadczenie jakie zdobyli koszykarze z klas pierwszych I drugich w tej licealiadzie.

Opiekunem reprezentacji jest mgr Paweł Gucwa

DSC 0126IMG 20170111 111829134